Forum Psychologiczne

Forum Psychologiczne

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-02-26 20:00:37

baranek18

New member

Punktów :   

Stres uniemożliwiający normalne funkcjonowanie

Witam

Jestem nowy na forum, ale nie potrafię sobie sam poradzić ze swoim problemem, dlatego też zwracam się o poradę do forumowiczów. Generalnie szukam jakiegoś leku zmniejszającego stres i pomagającego opanować nerwy w stresowych sytuacjach. Dla mnie to na przykład rozmowa ( zaczynam się jąkać), praca ( ręce mi drżą nie potrafię zebrać myśli i spokojnie porozmawiać z przełożonym), każdy wybór czegokolwiek to katorga, nie potrafię sam realnie ocenić sytuacji.
Każda sytuacja przyprawia mnie o stres i nie mogę nic na to poradzić, szukam jakiegoś długotrwałego leku, który mógłbym stosować na dłuższą metę i przełamać tą niepewność do własnych umiejętności, na krótszą metę wystarczył nervosol, ale szukam czegoś skuteczniejszego i obniżającego stres, najlepiej bez recepty. Zaczęło się to od wypadku samochodowego, jestem kłębkiem nerwów i zacząłem się jąkać a chciałbym normalnie egzystować w społeczeństwie, dlatego zwracam się do was o poradę w sprawię leku, suplementów diety oraz czegoś, co pomoże mi przełamać lęk i stres w życiu codziennym, najgorzej jest z jąkaniem, utrudnia życie a ponoć są leki obniżające nawet o 50 % tą wadę. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, liczę na dobrą i „ ludzką” opinie i porade

#2 2011-02-27 22:59:15

olszak44

Member

Call me!
Punktów :   

Re: Stres uniemożliwiający normalne funkcjonowanie

Witaj,
Ludzie po wypadkach czasami mają różne dolegliwości.
W zależności od ich rodzaju i nasilenia warto podjąć działania, które poprawią Twoje samopoczucie i codzienne funkcjonowanie.

Żeby Ci doradzić potrzebuję trochę więcej informacji. Napisz proszę o wypadku:
1. Kiedy się wydarzył (jaki czas temu).
2. Opisz w skrócie co się wydarzyło.
3. Czy masz inne objawy - poza jąkaniem i stresem - które nie występowały przed wypadkiem.
4. Czy te objawy nasilają się.

Nie musisz umieszczać odpowiedzi na forum. Zachęcam Cię do mailowego kontaktu ze mną (to nic nie kosztuje, poza czasem   ).

Pozdrawiam
Jacek

Ostatnio edytowany przez olszak44 (2011-02-27 23:26:13)

#3 2011-04-28 10:17:50

Kobieta

New member

Punktów :   

Drogi Baranku,

Stres jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Warto zadbać o jego przezwyciężenie. Jak? Warto przeczytać:

http://kobiecyporadnik.pl/advid,107,cid … orada.html

http://kobiecyporadnik.pl/advid,104,cid … orada.html

Powodzenia :]

#4 2011-08-23 22:37:06

Daniel33

New member

Punktów :   

A ja sięgnąłbym głębiej i chętnie poszukałbym prawdziwej genezy, korzenia który ciągnie soki i żywi ten stres. Stres to eufemistyczne określenie strachu, a strach ma swój początek w poczuciu bycia opuszczonym i pozbawionym opieki kogoś większego ode mnie. Strach ma swój korzeń w przekonaniu, że oto Ja sam muszę stanąć naprzeciwko świata i sam muszę rozwiązać wszystkie problemy, pokonać wszelkie przeszkody i uniknąć wszelkich zasadzek, zastawionych na mnie przez wrogie mi siły, które tylko czekają bym upadł.
Otóż drogi przyjacielu ulegasz złudzie, której ulega każdy człowiek starający się samemu pokonać świat. Nie tędy droga. Rozwiązanie jest inne...

Ostatnio edytowany przez Daniel33 (2011-08-23 22:40:17)

#5 2011-09-12 16:17:21

matyldaka

Member

Punktów :   

Kurcze, zapisz się do psychologa. Może nie sa potrzebne Ci od razu środki farmakologiczne. Czasem wyolbrzymiamy stres, który nas dopada, a czasem zdarza się, że bagatelizujemy problem bo myślimy, że tak ma być. Skoro się stresujesz to pewnie rozmowa twarza w twarz z psychologiem nie będzie dla Ciebie komfortowa. Jest sporo możliwości skorzystania z profesjonalnych porad online, np psychospace takich porad udziela. Spróbuj. Pzdr

#6 2011-10-10 17:02:18

Monika Dreger psycholog

Administrator

Punktów :   

Witam,

W związku z przeniesieniem forum psychologicznego na nowy serwer powyższy wątek zostaje zamknięty. Niestety, z uwagi na regulamin obowiązujący na portalu pun.pl nie mamy możliwości przeniesienia treści. W związku z tym serdecznie dziękujemy za wszystkie zamieszczone przez Państwa wypowiedzi i zapraszamy do kontynuowania wątków pod nowym adresem: www.forumpsychologiczne.org

Pozdrawiam.

Stopka forum

RSS