Forum Psychologiczne

Forum Psychologiczne

• Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Psychologia
  •  » Brak poczucia swoich wartości, brak wiary w siebie- Pomocy!!!!Prosz

#1 2011-05-27 10:08:09

ewelinuus

New member

Punktów :   

Brak poczucia swoich wartości, brak wiary w siebie- Pomocy!!!!Prosz

Szukam pomocy, nie radzę sobie już z tym całym światem. Mam 20 lat, i nigdy nie byłam silną osobę, ale teraz jest gorzej, nie potrafie wymienić ani jednej swojej zalety. Mam chłopaka który mnie kocha, ale wiem ze i jemu jest juz ciezko tak zyc z taka dziewczyne. Boje sie ze wszystko co jest miedzy nami popsuje sie przez to jaka jestem. Ciagle martwie sie o to ze zostawi mnie dla innej. Nie chce tak zyc, chce to zmienic moje nastawienie do swaita. Nie potrafie sie cieszyc z niczego, nawet jesli osiagne jakis sukces to nie potrafie okazac radosci Ciagle placze, i z niczym sobie nie radze, boje sie ze to moze sie dla mnie skonczyc:( Naprawde nie wiem jak mam sobie pomoc..prosze poradzcie mi coś:( A moj chlopak ciagle tylko mowi ze dasz radę ze damy rade, tylko ja pytam jak??? Proszę pomożcie:(

#2 2011-05-27 22:13:50

agacia0903

Gość

Re: Brak poczucia swoich wartości, brak wiary w siebie- Pomocy!!!!Prosz

Witaj.
Ten problem ma bardzo dużo osób. Uważam, że powinnaś zmienić swój stosunek do życia. Spróbuj "wyluzować".
Wiem, łatwo się pisze lecz ciężej wykonać, ale spróbuj. Wielu ludziom pomaga napisanie sobie w kilku miejscach jakiejś mobilizującej, krótkiej notatki typu "Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem" czy "Marysiu. Jesteś najcudowniejszą i najmądrzejszą osobą na świecie. Wierzę w Ciebie zawsze i wiem, że poradzisz sobie w każdej sytuacji. Twój tato". Postaraj się także znajdować pozytywne strony. Im więcej ich znajdziesz tym lepiej dla Ciebie. I pamiętaj. Płacz nie jest żadnym rozwiązaniem! Wprawdzie pomaga ulżyć w bólu, ale nie jest to wyjście na dłuższy okres. Pomoże raz, drugi, ale za trzecim nic nie da, a tylko cię zdemotywuje, zmęczy i będziesz czuła się jeszcze gorzej. Jeżeli nic nie pomoże, nie zwlekaj idź do psychologa. Oni naprawdę potrafią pomóc:)

#3 2011-05-28 19:45:45

ewelinuus

New member

Punktów :   

Dziękuje, ze ktos wogole zechciał mi pomóc. No łatwo to powiedzieć, wszyscy mi to mówią..ale ja jakoś nie mogęsięprzełamac.. Czasami jest już dobrze, daje rade stawiam sobie male cele i je osiagam, ale wystarczy jedno nie powodzenia i jest wielki krok w tył:(

#4 2011-05-31 09:59:49

e-Kasia

Member

8750107
Punktów :   

Ewelinuus, a jak długo masz problem? Bo zasadniczo "mieć doła" nie oznacza od razu konieczności pójścia do psychologa - to normalne, że możesz się gorzej czuć. Powiem więcej - zbyt długo utrzymujący się dobry nastrój też jest zaburzeniem nastroju!!!! Myślę, że przede wszystkim powinnaś szczerze rozmawiać na ten temat ze swoim chłopakiem, spróbujcie znaleźć wspólnie rozwiązanie. Ważne, żebyście oboje wiedzieli, na czym stoicie, żebyście oboje wiedzieli, co się dzieje, co czujecie itp. Najgorsza sprawa, to niedomówienia między Wami. Jeśli Ciebie kocha - to z pewnością nie zaszkodzi Wam rozmowa. A jeśli Twój problem trwa dłużej niż 2-3 tygodnie, to proponuję konsultację z psychologiem - niekoniecznie terapię, ale może kilka spotkań, które pomogą Tobie "odnaleźć się" na nowo.
Życzę powodzenia!

#5 2011-06-04 17:43:23

ewelinuus

New member

Punktów :   

Z moim chłopakiem, ze stosunkami między nami jest wszystko ok. tylko to ja nie potrafię w siebie uwierzyć, w to ze dla niego jestem najwazniejsza osoba w zyciu, choc ciagle mi to udowadnia. Myślę że powodem takiego mojego zachowania, jest to że od dziecka byłam porównywana do mojej starszej siostry, nie liczyłam się dla nikogo, kiedy przynosiłam 5 ze szkoly nikt mi nie powiedzial ze dobrze, fajnie, a kiedy przynioslam 4+ to byl krzyk czemu nie piątka. W moim domu nigdy dla nikogo nie liczylo sie moje zdanie, bylam zawsze ta zla niedobra, a ta naprawde nic nie robilam potrzebowalam tylko milosci. To wlasnie moj chlopak jest pierwsz osoba w zyciu od ktorej przy jakies okazji po raz pierwszy w zyciu uslyszalam ze jest ze mnie dumny itd. Tylko wlasnie nie porafie sobie radzic z klopotami problemami, zawsze mowie "nie dam rady" ;/

#6 2011-10-10 15:14:01

Monika Dreger psycholog

Administrator

Punktów :   

Witam,

W związku z przeniesieniem forum psychologicznego na nowy serwer powyższy wątek zostaje zamknięty. Niestety, z uwagi na regulamin obowiązujący na portalu pun.pl nie mamy możliwości przeniesienia treści. W związku z tym serdecznie dziękujemy za wszystkie zamieszczone przez Państwa wypowiedzi i zapraszamy do kontynuowania wątków pod nowym adresem: www.forumpsychologiczne.org

Pozdrawiam

• Index
  •  » Psychologia
  •  » Brak poczucia swoich wartości, brak wiary w siebie- Pomocy!!!!Prosz

Stopka forum

RSS