Forum Psychologiczne

Forum Psychologiczne

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-08-15 15:09:34

Justyna

Member

Punktów :   

Jak rozmawiac z dzieckiem...ktore klamie?

Witam ponownie Pania Psycholog!
Mam taki maly problem...syn mojego meza kiedy rozmawia przez telefon z nim, to odpowiada tylko "tak", "nie" lub "noooo", a kiedy rozmawia ze mna to strasznie klamie. Wymysla niestworzone historie i czeka chyba tylko na moja reakcje.
Nie wiem, jak mam z nim rozmawiac, bo w sumie takie wysluchowanie czegos, co sie nie wydarzylo jest nudne.
Dalam mu do zrozumienia , ze wiem, iz on to wszystko zmysla i na dodatek weryfikuje te jego opowiesci z tesciowa, u ktorej dziecko mieszka. (ona opowiada zupelnie inne rzeczy...). Przyznam ze sprawa drazni mnie naprawde...czy mam powiedziec, ze nie bede z nim rozmawiac, jesli zacznie klamac?
Czy to jest jakis sposob odegrania sie tego chlopca na mnie? Dlaczego on to robi?
Przeciez jesli dzwonimy z mezem do niego to naprawde chcemy wiedziec, co u niego slychac...
Moze to jakis dzieciecy bunt 9cio latka?

Zastanawia mnie tez to, ze on jesli nawet gdzies byl na wycieczce to nie potrafi lub nie chce o niej wcale opowiadac.(dopiero ja musze to z niego wyciagac i sie otwiera, bo mezowi to nic nie opowie...) Nie powie co widzial, dlaczego bylo fajnie itp.

W domu gdzie mieszka, komunikacja miedzyludzka jest bardzo slabo rozwinieta, wiec moze dlatego on tak tez sie zachowuje...?

Pozdrawiam cieplo.!!
(Dawno mnie tu nie bylo...znalazlam faktycznie prace w zawodzie, nie na pelen etat...ale zawsze.--- byc moze bedzie pelen w przyszlosci---.....no i sportuje sie na rolkach...;-))

#2 2007-08-16 09:10:20

Monika Dreger psycholog

Administrator

Punktów :   

Re: Jak rozmawiac z dzieckiem...ktore klamie?

Witam

to:"
Pozdrawiam cieplo.!!
(Dawno mnie tu nie bylo...znalazlam faktycznie prace w zawodzie, nie na pelen etat...ale zawsze.--- byc moze bedzie pelen w przyszlosci---.....no i sportuje sie na rolkach...;-))" BARDZO MNIE CIESZY

Co do kłamania, to myslę, że jest na tyle duzy, że może mu Pani powiedzieć, że wie, że kłamie i wygłosic pogadankę w stylu: nie wolno kłamać, bo już nigdy nie będę Ci wierzyć, jak kiedyś powiesz prawdę i będziesz chcial, żebym wierzyła to i takl nie uwierzę. Nie będę Cię słuchac jesli ciagle bedziesz kłamał, nie chcesz się przyjaźnić, to trudno - nie będziemy.

Pewnie takim działaniem chce Pani coś udowodnić - co? nie wiem.

Nadal uważam, że jak zacznie mieszkać z Wami, wszystko się zmieni.

pozdrawiam gorąco

#3 2007-08-20 18:33:04

Justyna

Member

Punktów :   

Dziekuje bardzo za rade!
Tak tez zrobie.

Jak jeszcze mieszkalismy w Kraju to on raz na spacerze ciagle udawal, ze cos ciekawego znalazl. Wolal mnie, podchodzilam i okazywalo sie, ze tam nic nie bylo a on mial z tego sporo zabawy, ze ja tak lece na kazde zawolanie. Po jakims czasie na tym samym spacerze zawolal mnie mowiac ze znalazl biedronke. Nie chcialam mu wierzyc i nie poszlam. Rozplakal sie rzewnie bo ta biedronka faktycznie tam byla...A ja powiedzialam mu ze ma czego chcial, bo ja juz mu nie wierze.
Tyle historyjka  "sielankowej" rodzinki.

Pozdrawiam goraco!

(Pani pozwala spojrzec zdrowo na pewne sytuacje, do ktorych czasem ludziom brak dystansu...hihi)

Justyna

#4 2007-08-20 20:42:21

Monika Dreger psycholog

Administrator

Punktów :   

Dziękuje za miłe słowa

Proszę mu opowiedzieć tę historie o biedronce - jeśli ją pamieta, to pewnie pamięta też jakie to było w efekcie dla niego przykre.

pozdrawiam gorąco, życze powodzenia i trzymam kciuki

#5 2010-06-24 23:02:21

To tylko ja

New member

Punktów :   

A jak bardzo kłamie?
Dzieci czasem coś ubarwiają, a jeśli kłamią w wieku 9 lat to częst mają powody. Może myśli że tak zdobędzie więcej pani uwagi?? A może raczej czuje się osaczony przez pytania?
Niech się pani zastanowi jaki jest powód. Czy on pani ufa?

#6 2010-06-30 20:37:38

bozena

New member

Punktów :   

może trzeba dobrze wysłuchać swojego dziecka, nie mówić mu od razu, że kłamie, próbować to w pewien sposób obejść, żeby dziecko sie nie zacięło w sobie

#7 2011-10-09 19:23:46

Monika Dreger psycholog

Administrator

Punktów :   

Witam,

W związku z przeniesieniem forum psychologicznego na nowy serwer powyższy wątek zostaje zamknięty. Niestety, z uwagi na regulamin obowiązujący na portalu pun.pl nie mamy możliwości przeniesienia treści. W związku z tym serdecznie dziękujemy za wszystkie zamieszczone przez Państwa wypowiedzi i zapraszamy do kontynuowania wątków pod nowym adresem: www.forumpsychologiczne.org

Pozdrawiam.

Stopka forum

RSS