Forum Psychologiczne

Forum Psychologiczne

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-08-30 12:32:26

pusia

New member

Punktów :   

zwiazek z pakistanczykiem?

Witam mam pewien problem:( zakochałam się w Pakistanczyku:( ( on ponoc tez mnie kocha) on nie mieszka w Pakistanie tylko w Londynie i z tego co wiem to on nie chce wracac do Pakistanu ... ja duzo czytałam o takich zwiazkach i nie wiem co mam myslec dlatego postanowilam tu napisac moze wy mi pomozecie:( on jest rok ode mnie starszy . studiuje i pracuje w londynie ja teraz jest w Polsce . on powiedział że on chce zebym zostala jego zona i rozmawial z jego mama o mnie i ona ponoc zgodzila się na slub ale ja nie wiem jak to jest w takich zwiazkach:( duzo czytalam o tym ze oni traktuja kobiety jak niewolnice ze kobiety sa bite i nie maja prawie zadnych praw . ja z nim o tym rozmawialam ale on mowi ze tak nie bedzie bo on nie chce wracac do pakistanu i ze on chce mieszkac ze mna w londynie. ale ja nie mam pewnosci . ja mu mowilam ze ja nie chce zmieniac mojej religii i ze nie chce chodzic w takich samych szatach jak chodza kobiety w pakistanie a on powiedzial ze ja nie musze tego robic . on  mi mowi ze dla mnie zrobi wszystko ze on mnie bardzo kocha i chce byc tylko ze mna a gdy pewnego dnia się pokłocilismy on mi powiedzial ze jezeli ja chce to on moze mi udowodnic swoja milosc tym ze on się zabije. pomozcie mi prosze:( jak sadzicie czy to jest realne? ja nie chce miec takiego zycia jak kobiety w jego rodzinnym kraju:( moze ja powinnam zadac mu jakies pytania dotyczace naszego zwiazku??;( prosze pomozcie

#2 2011-08-30 13:00:45

paputek

Przyjaciel forum

Punktów :   

Re: zwiazek z pakistanczykiem?

Udowodni Ci swoją miłość przez akt samobójstwa? Świetnie się zaczyna Wasza znajomość. Ja nie podjęłabym się jej kontynuowania...

#3 2011-08-30 14:35:54

Normalny987

Przyjaciel forum

Punktów :   

Szukaj raczej odpowiedzi w blogach innych forach związanych z tym narodem . Każda wypowiedź tu osoby która nie była w takim związku lub nie jest będzie snuciem domysłów i powielania stereotypów z TV, brukowców czy cholera wie skąd jeszcze  Dwa różne światy,dwa różne spojrzenia na świat,dwie różne kultury.Najpierw bym głęboko zastanowił. Pozdrawiam

#4 2011-08-30 16:53:57

zła

Member

Punktów :   

Najlepiej gdybyś dowiedziała się jak żyje jego rodzina, kim jest jego matka. To bardzo ryzykowny związek, sama bym się nie odważyła, ale to Ty go znasz nie my. Najlepiej także gdybyś poznała jego znajomych, a Twoi znajomi jego. Wtedy miałabym jakieś obiektywne opinie o nim.

#5 2011-08-30 17:36:03

Nvidia

Member

Punktów :   

Normalny to nie stereotypy z TV lub domysły. Skoro już ma ochotę na samobójstwo z powodu miłości to pozostało czekać , : jak zaprosi Cię do Londynu, spędzisz cudowne chwile a wracając do Polski dostaniesz od niego w bagażu np. narkotyki i będzie "wesoło" .  Oczywiście to napisałam oglądając ostatnio reportaże na tvn ....sorry ale jestem przeciwna takim związkom .
Mamy tylu przystojnych i mądrych polaków

ps. po Twoim wpisie widać , że już masz wątpliwości i obawy ...pewnie są słuszne

#6 2011-08-30 18:15:42

Sai

Przyjaciel forum

Punktów :   

Znałam kilku Arabów, Kuwejczyków, Turków - wiem, że w innych krajach oni się zachowują inaczej niż w swoim ojczystym kraju, też poznawałam ich zagranicą, byli bdb przyjaciółmi, nie wchodziłam z nimi co prawda w związki, ale wiem że zachowywali się w sposób, który przyciągał Polki - wrażliwi, romantycy, oddani... Nie napisałaś ile się znacie? Jeśli masz jakieś obawy to nie spiesz się z tym ślubem. Poznaj jak najlepiej jego środowisko, kolegów - zobacz jak traktują swoje dziewczyny. Mnie np. zdziwił kiedyś tekst jednego z Arabów (z którym się kumplowałam) pod tytułem: "A może byś wpadła do nas posprzątać i ugotować coś dobrego" To mnie zaskoczyło, ale nie mówię że u Ciebie tak jest. Te kultury się różnią między sobą, najlepiej popisz z Polkami w takich związkach...

#7 2011-08-30 21:19:36

Malchos

Przyjaciel forum

Punktów :   10 

Pusia, otrzymałaś już kilka wskazówek. Postaram się zrobić małe resume:

1. Pierwsza różnica dotyczy kultury. Elementem kultury jest religia, obyczaje, normy społeczne. Tak, jak nie zmienia się koloru skóry po zmianie kraju, a nawet obywatelstwa, tak nie zmienia się pewnych zwyczajów i norm, gdyż fundament ludzkiego zachowania i rozumienia świata kształtowany jest do siódmego roku życia. Obyczajowość zawiera w sobie także sposób traktowania płci odmiennej od swojej własnej.

Druga sprawa, to nie zawsze po wyjeździe z kraju członkowie społeczności zapominają o kimś kto wyjechał.

Nie znalazłem w Twoim poście informacji na temat praktyk religijnych Pakistańczyka, w krajach islamskich państwa są tworami wyznaniowymi, Allach jest świętością, o której nie wolno nic złego mówić. Warto zainteresować się także zwyczajami, bo ich naruszenie podlega rygorom i karom.

2. Druga różnica dotyczy mentalności. W ramach tej samej kultury europejskiej można dostrzec różnicę na przykład pomiędzy myśleniem Polaków i Niemców. Różnice kulturowe pogłębiają różnice w myśleniu. Ujawniło się to w wypowiedzi na temat udowodnienia uczuć przez samobójstwo. Życie jest inaczej traktowane, inaczej traktowana jest godność. To także rzutuje na rozumienie miłości, więc kiedy słyszysz to słowo to warto pamiętać, że co innego znaczy ono dla Pakistańczyka, a co innego dla Polki.

Czy zadałaś sobie trud przeczytania Koranu, zapoznania się z pięcioma prawami islamu i prawem szariatu? Nikt nie jest Ci w tym wątku w stanie napisać wszystkiego. Koran to podstawa. Wiele tekstów na pewno Cię tak zszokuje. Kobieta jest w Islamie świętością, bo w życiu Mahometa kobiety odegrały bardzo ważną rolę, ale życie kobiety nie znaczy nic, gdy nie chce się ona podporządkować świętym prawom.

3. Po Europie krąży wiele stereotypów na temat wyznawców Allacha, zawsze tak jest, gdy poznanie jest płytkie i schematyczne. Ale warto wiedzieć, że Islam jest podzielony na pewne tradycje, które różnią się między sobą.

Myślisz, że Pakistańczyk wszystko Ci powie, a nawet jak Ci powie, czy będziesz Go w stanie dobrze zrozumieć przy uwzględnieniu wyżej wymienionych różnic.

4. Europejki mają pewną słabość do mężczyzn o ciemnej karnacji. Warto tę słabość wziąć pod uwagę.

5. Kolejne niebezpieczeństwo, o którym była już wcześniej mowa, to traktowanie bezbronnych kobiet jako kanałów przerzutowych. Kraje islamskie są w stanie wojny religijnej z krajami Europy i USA. Jesteśmy dla nich pomiotem diabła, niewiernymi, których trzeba niszczyć wszelkimi sposobami. Z wielkim powodzeniem milionerzy islamscy inwestują na przykład w kolorowe gazety także w Polsce, bo treści tam drukowane potwierdzają ich wyższość moralną.

#8 2011-08-30 23:05:00

pusia

New member

Punktów :   

ja wiem że to śmieszne że ja zwykła dziewczyna z Polski zakochała się w facecie który tak bardzo od mojego swiata. ale zdarza się:(
ja czytałam wiele o kulturze islamskiej . kobiety nie maja praw i są bite , nie maja praw musza byc podporzadkowane mezowi itd ogolnie traktowane  sa bardzo przedmiotowo. ale on nie chce wracac do Pakistanu . ja nie mysle teraz o slubie jestem jeszcze za mloda(mam 22 lata)ja teraz jestem w Polsce a on w Londynie i my codziennie rozmawiamy na skype i z jego zachowania widze ze mu zalezy na mnie on mowi ze zrobilby dla mnie wszystko a to ze on powiedzial ze moze dla mnie popełnic samobojstwo ja nie potraktowałam tego powaznie bo gdy on mi napisal ze mnie kocha ja powiedzialam ze ja nie wierze w to ( on nie wie ze ja tez go kocham ) ja mu powiedziałam ze ja nie chce zmieniac swojej religii on mi powiedzial ze on nie chce tego zebym ja zmieniala moja religie . ja wiem ze oni umią "oczarować" dziewczyne on ma kolege ktory takze wyznaje islam i ma zone Polke ja ich nie znam ale on mowi ze oni sa szczesliwi z tego co on mi mowil . jest mi naprawde ciezko bo mi zalezy na nim bardzo ale ja nie chce mu mowic ze ja tez do niego coś czuje sama nie wiem dlaczego:( to jest dla mnie bardzo skomplikowane i naprawde nie wiem co mam robic . on nie wymaga ode mnie zadnych zmian ani religii ani ubioru on chce zebym tylko byla z nim i go kochala ze on mi da szczescie i wszystko czego ja bede chciala ( odrazu mowie ze mi nie zalezy na tym aby on spelnial moje zachcianki bo ja nie zostalam tak wychowana) ja bylam w wielu zwiazkach z Polakami ale zawsze konczylo sie to nie tak jakbym chciala  . moze ja powinnam go zapytac o jakies rzeczy zwiazane z jego kultura obuczajami i religia? ja mu ufam i mam pewnosc ze on mnie nie oklamie poniewaz on powiedzial mi o czyms o czym tak naprawde nie musial i ja widzialam w jego oczach łzy . wy pewnie mi powiecie zebym nie patrzyla na to bo oni potrafia klamac moze i tak jest ale tak samo inny kraj moze mowic o polakach . jak napisalam wczesniej ja mu ufam ale przyznam ze nie do konca tzn mam na mysli to ze ja nigy nie moge miec pewnosci czy po jakims czasie on nie bedzie chcial zebym ja zmienila moja religie albo ubierala się tak jak ubieraja się kobiety w ich religii. czytalam kilka blogow kobiet ktore przezyly horror wizac się z pakistanczykiem ale chyba nie zawsze tak musi byc?? on zwraca sie o mnie z szacunkiem troszczy się o mnie i dla mnie on zaczal uczyc się jezyka polskiego ja naprawde nie wiem co ja mam robic;( o slubie teraz nie ma mowy bo mi do tego się nie spieszy bo ja mam jeszcze czas ale chodzi mi o to jak ja mam się dowiedziec co bedzie dalej czy to ma wszystko sens czy warto czy po prostu dac sobie spokoj i zapomniec ?;( moja przyjaciolka mowila zebym nie utrzymywala z nim kontaktu poniewaz moge sobie problemow narobic ale moze my jestesmy pisani sobie w sumie tego nikt nie moze byc pewien;( ja wiem ze ja go kocham i chce byc z nim tylko boje sie ze kiedys on mnie zrani lub zacznie mnie traktowac tak jak traktuje się kobiety w islamie;( pomozcie mi;(;(

#9 2011-09-01 06:59:51

pusia

New member

Punktów :   

my ostatnio duzo rozmawiamy o jego religii i ponoc to co ludzie pisza to nie jest prawda gdyz oni nie moga bic kobiet poniewaz zostana ukarani przez Boga! on mi powiedzial ze jest wiele podobnych religii ktore sa podobne do jego religii ale to nie jest to samo i ze ludzie czesto mylal jego religie powiedzial takze ze Islam nie jest zla religia . ja zaczelam czytac Koran i jak narazie nie widze w tym nic zlego:) uwazam ze jego religia jest bardzo podobna do naszej , z tego co on mi powiedział to on wierzy w tego samego Boga co ja tylko ze on nazywa go Allahem . kocham go i ja chce byc z nim

#10 2011-09-01 13:20:58

Malchos

Przyjaciel forum

Punktów :   10 

Pusia, w Twoich kolejnych postach jest kilka spraw, które nie są dla mnie jasne:

1. Jeśli łączy Was uczucie, to jakie znaczenie ma czas i to, że nie bierzesz pod uwagę ślubu, małżeństwa, bo masz czas? To albo z góry zakładasz, że to tylko "przelotna" relacja, albo jednak nie bierzesz wszystkiego pod uwagę, bo nawet z "przelotnej relacji" może pojawić się ciąża i co wtedy?

2. Skąd Ci się wzięła wiara w przeznaczenie, bo na pewno nie z religii katolickiej?

3. O wiele lepiej jest poznawać człowieka z przebywania z nim, niż z pytań i odpowiedzi. Dlatego jest podział na etykę i moralność, że często ludzie co innego uważają za dobre, a co innego robią.

4. Zamiast opowieści o szczęściu innego małżeństwa polsko - pakistańskiego, może lepiej odwiedzić to małżeństwo i porozmawiać z nimi, zobaczyć jak żyją.

5. Kwestie religii w związkach mieszanych są niezwykle religijne, ale o tym pisałem już w poprzednim poście.

Mam wrażenie, że po tych "wielu" Polakach ten Pakistańczyk jest dla Ciebie próbą zbudowania relacji z mężczyzną na innych zasadach. Może właśnie te różnice kulturowe są dla Ciebie atrakcyjne.

Nikt Ci tu nie pomoże inaczej, jak naświetlając sytuacje. Ty podejmiesz decyzję i Ty poniesiesz konsekwencje. Nie ma takich reguł, żeby stwierdzić, czy to się Wam uda, czy nie, bo to zależy tylko od Was. Nikt Ci nie doradzi, ani nie powinien rozradzać.

Ostatnie Twoje zdanie brzmi:

z tego co on mi powiedział to on wierzy w tego samego Boga co ja tylko ze on nazywa go Allahem . kocham go i ja chce być z nim

#11 2011-09-01 16:05:16

Nvidia

Member

Punktów :   

pusia napisał:

kocham go i ja chce byc z nim

To po co pytasz Nas o zdanie?? widać , że decyzję już podjęłaś .
Powodzenia

#12 2011-09-03 18:45:38

żona pakistańczyka

New member

Punktów :   

witaj pusia,
od 1,5 roku jestem żona pakistańczyka, mieszkamy w Polsce, jeśli chcesz możemy pogadać prywatnie, a także mogę dać CI namiar na więcej Polek związanych z Paki-menami, z tego co wiem wszytkie włącznie ze mną (póki co) są szczęsliwe.

#13 2011-10-10 08:13:36

Monika Dreger psycholog

Administrator

Punktów :   

Witam,

W związku z przeniesieniem forum psychologicznego na nowy serwer powyższy wątek zostaje zamknięty. Niestety, z uwagi na regulamin obowiązujący na portalu pun.pl nie mamy możliwości przeniesienia treści. W związku z tym serdecznie dziękujemy za wszystkie zamieszczone przez Państwa wypowiedzi i zapraszamy do kontynuowania wątków pod nowym adresem: www.forumpsychologiczne.org

Pozdrawiam

Stopka forum

RSS